Zásah hasičů

V centru Prahy shořel autobus! Plameny poškodily i vedlejší dům

Petr Barták
Petr Barták
Aktualizováno 21.11. 2019 06:11
Téma:

Pražští hasiči zasahovali ve středu večer u požáru autobusu, který začal za jízdy hořet. K požáru došlo na frekventované ulici v centru metropole, kde si zásah hasičů na desítky minut vyžádal dopravní omezení.

Vyhlídkový autobus jedoucí po ulici Na Poříčí směrem k náměstí Republiky zachvátily plameny krátce před jedenáctou hodinou večer. Řidiči se podařilo autobus zastavit poblíž křižovatky ulic Na Poříčí x Havlíčkova a vozidlo včas opustit. Autobus byl naštěstí prázdný.

 

 

K požáru vyrazily jednotky hasičů z centrální stanice a posilová jednotka z Holešovic. V době jejich příjezdu byl už autobus zasažen požárem v plném rozsahu. Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky se podařilo oheň zvládnout za pár minut.

 

 

"Ten požár jsme dostali pod kontrolu zhruba za deset minut, následovalo dohašování a kontrola termokamerou, protože zplodiny hoření poškodily fasádu vedlejšího domu. Už teď můžeme říct, že příčinou vzniku požáru byla technická závada," uvedl mluvčí.

 

 

Policisté museli po dobu zásahu hasičů ulici Na poříčí uzavřít v obou směrech. Projet nemohla auta ani tramvaje. Pracovníci dopravního podniku museli zkontrolovat, zda požár nepoškodil troleje. Provoz tramvají byl obnoven ve 23:15. Předběžnou škodu hasiči odhadli na jeden a půl milionu korun.
 

TN.cz