Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obrovská jáma

V centru Říma se propadla země, pohltila šest aut! GALERIE

Propast v centru Říma - 3
Zdroj: Profimedia
V Římě se propadla část silnice nedaleko staveniště

V centru Říma se objevila obrovská propast. Sesuv půdy s sebou vzal i několik aut a úřady musely evakuovat okolní budovy. Nikomu se nic nestalo. Podle hasičů je propadliště hluboké asi deset metrů.

Hasiči vyjížděli do ulice Livio Andronico v římské čtvrti Balduina ve středu před šestou večer. "Silnice se propadla asi o deset metrů, stáhla s sebou zaparkovaná auta," citoval portál CNN prohlášení hasičů.

 

Z okolních budov museli záchranáři preventivně evakuovat asi 22 rodin. Jedna z obyvatelek pak popsala, že se v posledních dnech třásla zem. Žádná zranění ani oběti úřady nezaznamenaly. Hasiči na místě zasahovali i ve čtvrtek ráno.

 

 

GALERIE: Propast v centru Říma

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Propast v centru Říma - 1

 

Cesta se propadla nedaleko místa, kde probíhaly stavební práce. Dělníci tu pracují na nových rezidencích. Místní si na trhliny v silnici stěžovali už několik měsíců, někteří upozorňovali i úřady.

 

 

"V posledních třech měsících jsem podal stížnost policii i hasičům. Všechno ale zůstalo při starém. Praskliny jsem označil a všiml si, že se každým dnem prohlubovaly - i kvůli silnému provozu. Byla jen otázka času, kdy dojde ke katastrofě," uvedl pro deník La Repubblica právník Giancarlo De Capraris.

epa TN.cz