počasí na měsíc

V červenci tropy příliš nečekejte! Kdy bude nejtepleji? PŘEDPOVĚĎ

Počasí - koupání
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Téma:

Zatímco v červnu padaly teplotní rekordy, následující měsíc příliš tropický nebude. Meteorologové očekávají průměrné teploty kolem 23 - 28 °C, nejchladnější má být první týden v červenci.

V červenci žádné extrémní výkyvy teplot nečekejte. Podle meteorologů má být sice počasí na koupání, žádná extrémní vedra ale experti neočekávají.

 

"První dva týdny budou teplotně průměrné až slabě podprůměrné. Maximální denní teploty vzduchu se budou pohybovat v prvním týdnu většinou kolem 24 °C, ve druhé polovině týdne zaznamenáme na jihu a jihovýchodě území i tropický den. Minimální noční teploty budou klesat zpočátku na 13 až 8 °C, postupně na 17 až 12 °C," informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

Poslední dva týdny měsíce vychází teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. "Relativně nejteplejším by měl být týden od 17. do 23. července s průměrnou týdenní maximální teplotou vzduchu v rámci Česka kolem 25 °C a průměrnou týdenní minimální teplotou kolem 13 °C. Srážkově očekáváme období průměrné až slabě nadprůměrné. Průměrné týdenní úhrny se budou pohybovat v rámci ČR většinou v intervalu 10 až 25 mm," dodává ČHMÚ.

 

 

Týdenní předpověď

 

Neděle

 

V noci zataženo až oblačno, v Čechách od severozápadu na většině území občas déšť, který bude k ránu na severozápadě ustávat. Na Moravě a ve Slezsku srážky jen ojediněle a zpočátku polojasno. Přes den oblačno až zataženo, místy, na východě zpočátku na většině území občasný déšť. Během dne přechodné ustávání srážek a místy až polojasno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Mírný západní až  severozápadní vítr 3 až 7 m/s, večer zeslábne.

 

Pondělí

 

Většinou oblačno, místy přeháňky nebo déšť, zejména v Čechách. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na jižní Moravě až 25 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Úterý

 

Skoro jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na jižní Moravě až 26 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

 

 

Středa

 

Polojasno až skoro jasno, během dne přechodně až oblačno, na severu a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na jihu a jihovýchodě až 28 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

 

Čtvrtek

 

Polojasno až skoro jasno, během dne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Na severu a severovýchodě srážky četnější. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na jihu a jihovýchodě až 31 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.


Pátek až neděle

 

Většinou polojasno, od západu přechodně až zataženo s přeháňkami a bouřkami. V závěru období znovu přibývání oblačnosti i srážek. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty v pátek 26 až 30 °C, na jihovýchodě až 33 °C, v dalších dnech 22 až 27 °C.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

3 nejšílenější konspirační teorie o počasí: Povodně způsobují klimateroristi, letadla na nás sypou jedy a další

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz