Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.12. 2018 14:22
Sváteční počasí

V Česku hrozí sněhové jazyky! Meteorologové zpřísnili výstrahu

Sněhové jazyky
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Podle meteorologů můžeme v některých částech Česka o svátcích očekávat vydatné sněhové srážky doprovázené větrem. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu před sněhovými jazyky.

V úterý 25. prosince by podle meteorologů měl do Česka postupovat od severozápadu frontální systém, který s sebou přinese trvalejší sněžení zejména na severovýchodě území. ČHMÚ předpokládá, že zde napadne 10 až 20 cm nového sněhu.

 

Vydatné sněžení bude podle meteorologů doprovázet silný vítr, varují tudíž před tvorbou sněhových jazyků. Výstraha ČHMÚ platí pro Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj od úterních deseti hodin dopoledne do středečního rána.

 

Kvůli sněhovým jazykům hrozí zhoršení sjízdnosti silnicí - některé z nich mohou být podle meteorologů dokonce zcela nesjízdné. Při řízení auta by měli řidiči být velmi opatrní a sledovat dopravní zpravodajství.

 

V úterý se budou nejvyšší denní teploty pohybovat od 0 do 4 stupňů a místy bude sněžit nebo padat sníh s deštěm. Postupně bude srážek ubývat a ve středu by mělo sněžit pouze ojediněle. Noční teploty se z úterý na středu budou pohybovat okolo -1 až -5 stupňů, přes den stoupnou na -1 až 3 stupně.

 

Ve čtvrtek dojde k mírnému oteplení. Bude převážně zataženo až oblačno s ojedinělým deštěm. V noci by měly být teploty okolo 2 až -2 stupňů, přes den dosáhnou 1 až 5 stupňů.

 

 

V pátek bude oblačno, místy můžeme očekávat smíšené a sněhové přeháňky. Opět se mírně ochladí - nejvyšší denní teploty se budou pohybovat okolo -2 až 2 stupňů. V noci klesnou na 0 až -4 stupňů. Měli bychom také počítat se silnějším větrem.

 

O víkendu se pak opět oteplí. V sobotu bude místy pršet, ve vyšších polohách by mělo sněžit. Noční teploty se budou pohybovat od 3 do -1 stupně, přes den od 1 do 5 stupňů. V neděli můžeme očekávat smíšené přeháňky a v nížinách déšť. Noční teploty budou podle meteorologů 3 až -1 stupeň, přes den stoupnou na 2 až 6 stupňů. V neděli opět zesílí vítr.

 

V pondělí nás nečekají žádné změny - i Silvestr bude deštivý a větrný, místy by měl padat déšť se sněhem. Přes den teploty dosáhnou 2 až 6 stupňů, v noci 2 až -2 stupňů.

sei TN.cz
Reklama