boj s epidemií

V Česku je další vyléčený pacient po nákaze koronavirem, už jsou čtyři

Adam Vojtěch komentoval aktuální situaci ke koronaviru
Zdroj: TV Nova
Martin Klícha
Martin Klícha
20.3. 2020 13:30
Téma:

Česko má čtvrtého pacienta, který se vyléčil po nákaze koronavirem. Jedná se o ženu z Moravskoslezského kraje, uvedl v pátek ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

V pátek odpoledne v souvislosti s koronavirem oznámil ministr zdravotnictví na twitteru dobrou zprávu: "I když každý den sledujeme nárůst pozitivních případů, postupně se objevují i dobré zprávy. Vyléčil se čtvrtý pacient! Jedná se o ženu z Moravskoslezského kraje. Mám velkou radost a věřím, že počet vyléčených bude narůstat."

 

První tři vyléčené oznámilo ministerstvo zdravotnictví v pondělí 16. 3., jednalo se o trojici z Děčína, všichni byli hospitalizováni v nemocnici v Ústí nad Labem. Více se dočtete ZDE.

 

V Česku bylo k pátečnímu ránu potvrzeno celkem 774 případů nákazy koronavirem, ministerstvo zdravotnictví provedlo 11 619 testů.

 

 

Ministr zdravotnictví také apeloval, aby lidé v pátek nevyráželi na chatu, pokud to není nutné: "Je tady první víkend v režimu usnesení vlády o zákazu volného pohybu osob. Chtěl bych všechny občany požádat, aby nejezdili na chaty a chalupy za účelem rekreace a zůstali doma. Pokud na chalupu musíte, setrvejte v jejím prostoru a minimalizujte kontakt s okolím. Je to důležité."

TN.cz