studený květen

V Česku ráno udeřily mrazy, teploty klesly až k -10 °C! Mrzlo i v nížinách

Omrzlá pampeliška - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
6.5. 2020 10:50
Téma:

Přestože už se příroda dávno probudila k životu, zima ještě neřekla své poslední slovo. Středeční ráno bylo na jihozápadě České republiky obzvlášť chladné, na Šumavě teploty klesly dokonce až na -10 stupňů. Mrzlo ale i v nížinách.

Jak předpověděl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), středeční ráno doprovázel mráz. Nejchladněji bylo na jihozápadě republiky, na zbytku území se teploty pohybovaly od čtyř stupňů po nulu. Nejníž teploty klesly na Šumavě, v Horské Kvildě naměřili až -10,1 stupňů.

 

Velmi chladno bylo také například ve Volarech, kde ráno teplota klesla na -7 stupňů nebo na Šindelové, kde teploměr ukázal -5 stupňů. Podle meteoroložky Dagmar Honsové mrzlo i v nížinách. "V Mariánských Lázních a Konstantinových Lázních bylo -2,5 stupně, v Karlových Varech -2,1 stupně, v Plzni mínus jeden stupeň," upřesnila.

 

 

ČHMÚ před mrazem vydal v úterý výstrahu. Vzhledem k tomu, že se příroda nachází ve vegetačním období, mrazy ohrozily úrodu především teplomilných plodin, jako je zelenina, ovocné stromy nebo vinná réva. Zničil mráz rostliny i na vaší zahrádce? Omrzla vám zelenina nebo ovoce? Pošlete nám fotografii na e-mail zpravy@nova.cz nebo do zpráv na naší facebookové stránce TN.cz.

 

Přízemní mrazíky se mohou v Česku vyskytnout i ve čtvrtek ráno, zejména na západě a jihozápadě území. To samé platí i pro páteční ráno. O víkendu pak ČHMÚ předpovídá oteplení.

 

Podívejte se na předpověď počasí na středu 6. května:

Související témata:
TN.cz