Počasí

V Česku se zvedají hladiny řek. Voda zaplavila silnice i cyklostezky

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 21:04
5.2. 2021 11:21
Téma:

V některých částech země stoupají od pátečního rána hladiny řek. Důvodem je především tající sníh. V Děčíně Labe zaplavilo silnici. Pro většinu toků platí 2. stupeň povodňové aktivity.

V Česku platí výstraha před možným nebezpečím povodní. Některé oblasti už od pátečního rána hlásí zvedání hladin řek. V Děčíně už Labe zaplavilo silnici, vylití vody z koryta tam hrozí až do neděle.

 

"Kvůli hrozbě zaplavení silnice do Dolního Žlebu a jejímu uzavření město již včera přemístilo do této části dobrovolné hasiče. Podle současné prognózy by Labe v Děčíně mělo kulminovat na 500 cm během neděle. Záleží ale hlavně na počasí, srážkách a tání sněhu,“ uvádí vedení města na svém facebooku.

 

Děčín své obyvatele před povodněmi ochrání, za včas postavili zátarasy:

 

 

 

Hladina Labe se zvedá i v Ústí nad Labem, od pátečního rána kulminuje také Tichá Orlice. V Týništi nad Orlicí řeka zaplavila cyklostezky. Na obou tocích platí 2. stupeň povodňové aktivity. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal zároveň výstrahu před 3. povodňovém stupněm pro Karlovarský kraj. 

 

VÝSTRAHA PŘED POVODNĚMI:

 

Výstraha pro 2. stupeň povodňové aktivity aktuálně platí pro kraje Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký a Kraj Vysočina.

 

On-line reportáž

ON-LINE: V Česku se zvedají hladiny řek

14:10

Řeka Labe v Děčíně i nadále stoupá. Kulminovat by měla v neděli.

12:11

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zrušil výstrahu před povodněmi. Hladina některých řek začala pomalu klesat. Naopak v Děčíně i nadále stoupá.

11:05

 

[Facebook post]

 

 

 

Výstraha před silným deštěm platí až do neděle. Podropnosti si poslechněte v reportáži:

 

Související témata:
TN.cz