předpověď počasí

V Česku udeří vítr, hrozí sněhové závěje. Zehra ohrožuje i další státy

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 25. 2. 2020
Téma:

Tlaková níže Zehra se dostala nad Severní moře a ovlivňuje počasí nejen u nás, ale také v Britských ostrovech nebo Německu. V úterý nás čeká vítr, který může dosáhnout rychlosti 45 km/h, o den později zesílí především na horách. Tam se pak mohou tvořit také sněhové závěje.

Od úterního rána jsme si mohli v Česku užívat příjemné teploty, které se na několika místech pohybovaly nad 8 °C. "V šest hodin ráno například stanice Praha-Karlov hlásila 10,2 °C, Tušimice 8,6 °C, Holešov 8,4 °C a Ostrava 8,6 °C," uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

I když příjemné teploty vydrží po celý den, přidá se k nim opět vítr. "Během úterního rána fouká mírný až čerstvý jihozápadní až západní vítr - s nárazy větru do 45 km/h, na horách do 60 km/h," dodala Honsová. 

 

Tlaková níže ovlivňuje počasí také v Německu. Podle místních médií se blíží k Brémám ležících poblíž Severního moře, kde se Zehra nachází. Vítr by měl udeřit rychlostí 65 km/h. Varování meteorologů platí do úterní desáté hodiny dopoledne. Ve Velké Británii se zase lidé připravují na vydatný sníh a povodně. 

 

Na našem území začne vítr zesilovat v noci na středu. Na horách může dosahovat v nárazech až 70 km/h a podobná rychlost vydrží i ve středu. Společně se sněžením se pak mohou vytvářet v horských oblastech sněhové jazyky. Teploty se budou přes den pohybovat od 3 do 7 °C. 

 

 

Sněhové jazyky se mohou místy vyskytnout také ve čtvrtek. To nás čeká proměnlivá oblačnost se sněhovými přeháňkami, pod 400 metrů i dešťové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 1 do -3 °C, přes den pak vyšplhají na 6 °C. 

 

Podobné počasí nás čeká také v pátek. Na horách budou srážky opět sněhové, v nížinách pak dešťové. V noci teploty klesnou na -3 °C, přes den se budou pohybovat od 2 do 6 °C. V sobotu se pak dočkáme příjemných teplot kolem 15 °C. Doprovázet je ale bude opět déšť, nad 400 metrů pak sněhové přeháňky.

 

Zataženo bude také v neděli. "Nejnižší noční teploty budou v neděli 5 až 1 °C, v dalších dnech +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C," informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na webu.

 

Podívejte se na úterní předpověď počasí:

TN.cz