předpověd na víkend

V Česku udeřily ranní mrazy a sněžilo! O víkendu se výrazně oteplí

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 31.10. 2019 12:51

Už druhý den se Česko probudilo do mrazivého rána - ve čtvrtek teploty klesly až pod mínus deset stupňů. Na Sněžce ve středu dokonce nasněžilo. Teplotní výkyvy ale nekončí, po prudkém ochlazení se zase výrazně oteplí. O víkendu se teploty vyšplhají až na 17 stupňů.

Podzimní počasí si z nás pěkně utahuje. Prudké ochlazení, které Česko postihlo začátkem týdne, vystřídá o víkendu teplá fronta, která s sebou přinese denní teploty vyšší až o 10 stupňů.

 

Už ve středu bylo ráno mrazivé - i v nížinách teploty klesly pod nulu. Na horách v Krkonoších dokonce napadl sníh. Nebylo ho sice mnoho, tenká bílá přikrývka však zvládla zahalit Sněžku a její okolí.

 

Sníh ale moc dlouho nevydržel - ve čtvrtek ráno už po něm nebylo ani památky. Zato teploty ještě víc klesly. Nejchladněji bylo v Jizerských horách, kde teploty spadly na -13,2 stupně. Velmi chladno bylo i v Chebu, kde stanice Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) naměřily až -7,8 stupňů. Pořádně mrzlo i v Praze, stanice Praha-Libuš zaznamenala -7,7 stupňů a Praha-Kbely -7,1 stupňů.

 

Středeční ráno na Sněžce

 

Přes den se teploty vyšplhají na 4 až 8 stupňů a převážně by mělo být jasno. Ojediněle, zejména na Českomoravské vrchovině a jihu Čech, bude postupně zataženo. Na horách se teplota po celý den bude pohybovat pouze okolo jednoho stupně. 

 

V pátek bude jasno až polojasno, místy nízká oblačnost nebo mlhy, které budou i mrznoucí. Přes den bude oblačnosti přibývat a na západě se ojediněle objeví i déšť. Ráno bude stále mrazivé - nejnižší noční teploty klesnou na -1 až -5 stupňů. Přes den bude 6 až 10 stupňů.

 

V sobotu nás čeká výrazné oteplení. Noční teploty se budou pohybovat od 5 do 1 stupně, přes den se vyšplhají na 8 až 12 stupňů, v Čechách dokonce až na 16. Sluníčka si ale moc neužijeme - bude zataženo až oblačno a od západu dorazí déšť, který se postupně objeví na většině území. Pozor bychom si měli dát i na silný vítr. Foukat bude rychlostí téměř 30 km/h, v nárazech dokonce až 55 km/h.

 

 

Neděle bude ještě teplejší. Nejnižší noční teploty budou od 8 do 4 stupňů, přes den stoupnou na 13 až 17 stupňů. Na severozápadě však bude pouze okolo 11 stupňů. Celý den bude oblačno až zataženo, ojedině se objeví i přeháňky a déšť.

 

I příští týden bude oblačno s občasným deštěm a teplotami od 11 do 15 stupňů. Od úterý ale začnou trochu klesat a v maximech dosáhnou 13 stupňů.

 

Podívejte se na čtvrteční předpověď počasí:

TN.cz