Předpověď počasí

V Česku zavládne podzimní počasí! Čeká nás ochlazení a déšť

Podzimní počasí
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 5. 10. 2020
Téma:

Po krásném babím létu přichází pravý podzim. Počasí bude v Česku proměnlivé a lidé by v následujícím týdnu neměli odkládat deštníky, nebo pláštěnky. Teploty budou dosahovat maximálně 20 °C.

"Kolem hluboké tlakové níže nad Britskými ostrovy budou od západu postupovat do střední Evropy jednotlivé frontální systémy a budou ovlivňovat počasí u nás,“ stojí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


V pondělí bude oblačno až zataženo, zpočátku v severovýchodní polovině území polojasno. Na většině území České republiky však budou hrozit přeháňky, nebo občasný déšť, na východě ojediněle také bouřky. Přes den teploty vyšplhají na 12 až 16 °C, na Moravě a ve Slezsku až na 20 °C. V noci spadnou na 13 až 9 °C, v západní polovině Čech se budou noční teploty pohybovat mezi 9 až 6 °C.

 


Úterý bude ve znamení polojasné až oblačné oblohy, ojediněle se mohou objevit přeháňky, ráno také mlhy. Během odpoledne však bude od západu přibývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty budou mezi 10 až 6 °C, přes den vyšplhají maximálně na 18 °C.


Ve středu meteorologové očekávají oblačno až zataženo s deštěm, nebo přeháňkami. K večeru však budou srážky od západu postupně ubývat. V noci teploty spadnou na 11 až 7 °C, přes den budou dosahovat 12 až 16 °C.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 


Také ve čtvrtek se mohou objevit místy přeháňky, nebo také mlhy. Obloha bude oblačná až polojasná a vysokých teplot se v tomto dni nedočkáme. Přes den ukáží teploměry maximálně 16 °C, noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 °C.


I v pátek bude polojasno až oblačno. Odpoledne však bude přibývat mráčků od západu a bude se postupně zatahovat, večer pak bude pršet, nebo se objeví přeháňky. Nejnižší noční teploty budou mezi 9 až 5 °C, během dne se zvednou na 16 až 20 °C.


Ani víkend nám však krásné a slunečné počasí nepřinese. Bude oblačno až zataženo s deštěm a přeháňkami. V noci teploty spadnou až na 5 °C, přes den dosáhnou maximálně 17 °C.

TN.cz