OČKOVÁNÍ

V Českých Budějovicích chtějí postavit očkovací centrum za tři dny

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
Aktualizováno 13:15
12.1. 2021 12:23
Téma:

Na výstavišti v Českých Budějovicích začala v úterý dopoledne stavba velkokapacitního vakcinačního centra. Hotové by mělo být do konce týdne. Pojmout má až tisíc lidí za den.

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) bude vakcinační centrum na Výstavišti v Českých Budějovicích připraveno k ostrému spuštění na začátku února. Zatím ale není jasné, jestli se opravdu spustí. Vše prý bude záležet na tom, jestli bude v kraji dostatek vakcín.

 

V tuto chvíli už tam dělníci naváží materiál na stavbu vakcinačního centra. Jsou tam kovové tyče a dřevěné desky. Právě z těch kovových tyčí vznikne pravděpodobně kostra zdí, následně se do nich zasunou dřevěné desky. Vzniknou z toho provizorní místnosti pro lékaře a zdravotní sestry nebo i čekárna.

 

 

Vakcinační centrum by mělo být hotové už v pátek. V příštím týdnu si chce Jihočeský kraj nanečisto vyzkoušet, jak očkování bude probíhat a kolik pacientů je centrum schopné reálně pojmout. Aktuální předpoklad je zhruba 600 až tisíc očkovaných pacientů za den.

 

V příštích týdnech by měly začít stavět také vakcinační centra v dalších okresních městech v Jihočeském kraji, celkem na dalších šesti místech. Ta by měla být připravena k použití zhruba v polovině února.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

ts TN.cz