náročný zásah

V chatě se vážně opařilo dítě (2)! Na pomoc mu letěly dva vrtulníky

Téma:

Teprve dvouleté dítě se v těžko přístupné chatě nad Štěchovickou přehradou opařilo vroucí vodou, a způsobilo si tak popáleniny druhého stupně v obličeji i na hrudníku. Na pomoc mu ihned vyrazily dva vrtulníky, dostat se k pacientovi bylo ale opravdu obtížné.

Záchranáři před polednem přijali hlášení, že v chatě nad Štěchovickou přehradou se opařilo dvouleté dítě vroucí vodou. Jeho stav byl vážný, dostat se k němu ale nebylo vůbec jednoduché.

 

Dítěti vyrazili na pomoc záchranáři pěšky i ve vrtulníku, profesionální a dobrovolnické jednotky hasičů dokonce použily čluny. Jako první ale nakonec na místo dorazili lékaři.

 

 

"Šli asi kilometr pěšky a po akutním ošetření připravili malého pacienta na transport vrtulníkem policie. Dítě utrpělo popáleniny druhého stupně v obličeji a na hrudníku,“ řekla TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

 

Policejní vrtulník byl totiž na rozdíl od toho záchranářského vybaven jeřábem s navijákem, díky kterému mohl být malý pacient okamžitě přepraven na loku, kde už čekal vrtulník záchranářů vybavený nejrůznějším zdravotnickým vybavením. Dítě je nyní v péči lékařů, mělo by být mimo ohrožení života.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz