Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 6. 2018
Kyselina chlorovodíková

V chemičce v Sokolově uniká kyselina, výpary kropili hasiči!

Zdroj: TV Nova

Hasiči z Karlovarského kraje od pátečního rána zasahují v sokolovské chemičce. Z jedné z nádrží tu totiž uniká kyselina chlorovodíková. Hasiči navíc musejí dávat pozor i na nebezpečné výpary.

Chemickou havárii likvidují jak hasiči přímo ze Sokolova, tak také jednotka z krajského města a rovněž podnikoví hasiči přímo z chemičky.

 

"Únik je zachycován do jímky, mimo areál se nešíří. Zásah mají hasiči pod kontrolou. Nad místem úniku se vytvořil mrak výparů kyseliny, který hasiči zkrápí vodou. Je tak možné, že v blízkosti areálu chemičky by mohl být cítit zvýšený zápach," uvedl v pátek před šestou hodinou ráno mluvčí hasičů Martin Kasal.

 

Po sedmé hodině ráno mluvčí doplnil, že zasahujícím hasičům se podařilo mrak výparů neutralizovat a momentálně tak nehrozí, že by se látka dostala z chemičky do města.

 

 

"Únik kyseliny je stále zachytáván do jímky, kde hasiči nebezpečnou látku ředí vodou a následně ji budou odčerpávat. V zásobníku stále zůstává zatím neurčené množství kyseliny, která bude přečerpána do vedlejšího zásobníku," upřesnil Kasal.

 

Hasiči v areálu chemičky nejspíš stráví celé dopoledne. Příčina úniku kyseliny zatím není známá.

pez TN.cz
Reklama