volné pláže

Šok v Chorvatsku: Úřady zakročily proti vychytralým turistům!

Chorvatsko
Zdroj: Profimedia
Chorvatská pláž, ilustrační foto
Téma:

Přes jedinou noc jednotky chorvatských technických služeb odnosily lehátka a ručníky lidí, kteří si tímto způsobem rezervovali místa na pláži.

V mnoha městech na pobřeží Jadranského moře místní úřady bojují s nekalou praxí pojišťování míst. Lidé si přes noc na pobřeží nechají ležet ručník či lehátko tam, kde si další den plánují lehnout. Tato oblast je totiž v létě plná turistů a tak by si museli přivstat, aby na ně zbylo nějaké dobré místo.

 

Konkrétně v Makarské je ovšem vydaná vyhláška, která podobné počínání zakazuje a v noci ze středy na čtvrtek tak místní komunální pracovníci z pláže odstanili všechny věci lidí, kteří se vyhláškou neřídili. Vychytralí turisté tak ráno a dopoledne přišli k místům již obsazeným jinými lidmi, kteří dorazili dříve ráno. Zástupce starosty Makarské Dražen Nemčić se k akci vyjádřil následovně: "Zavést na plážích pořádek nezvládneme přes noc, ale je to jedna z našich priorit. Naše pláž je totiž to nejdůležitější, co můžeme turistům nabídnout.”

 

 

Chorvaté se snaží turistům co nejvíce zpříjmenit pobyt na pláži nejen tím, že zavádějí pravidla na obsazování pozic u moře, ale přibylo i mnoho dalších předpisů. Na nově rozmístěných cedulích se objevuje například zákaz stanování, či odhazování cigaretových nedopalků mimo odpadkové koše.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HLEDÁ SE MAJITEL: Český potápěč vylovil v Chorvatsku snubní prsten se jménem! Není váš?

POZOR: Turistka nerespektovala značku u pláže! Kvůli tomu zemřela

Související témata:
pch TN.cz