záchranná akce

V Chorvatsku se potopila výletní loď! Na palubě byly i děti

Nehoda výletní lodi - 5
Zdroj: Ministerstvo moře, dopravy a infrastruktury
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 24. 7. 2019
Téma:

Výletní loď Dalecarlia se potopila u ostrova Drvenik v Chorvatsku. Na palubě bylo 16 lidí, včetně dětí a těhotné ženy. Kapitán lodi měl porušit pravidla – překročil povolený počet cestujících.

Dramatická záchrana 16 lidí se odehrála ve čtvrtek v blízkosti chorvatské vesnice Vinišće. Podle kapitána začala do podpalubí natékat během plavby voda. Loď se začala rychle potápět, cestující dostali okamžitě příkaz obléknout si záchranné vesty. Napsal o tom web jutarnji.hr.

 

Kapitán změnil směr a snažil se přiblížit co nejvíce ke břehu, kde byla hloubka moře 4 až 5 metrů. Záchranáři se vydali lodi okamžitě na pomoc. Záchranné operace se zúčastnila všechna plavidla, která se nacházela v blízkosti potápějící se lodi. Cestující se tak podařilo velice rychle rozmístit na ostatní lodě, které připluly na pomoc.

 

 

Celý incident se tak obešel bez zranění, ale všechny trosečníky preventivně i tak prohlédl lékař. Příčina nehody zatím nebyla zveřejněna. Kapitán a majitel potopené lodi v jedné osobě měl podle policie platnou licenci pro lodi kategorie C a nebyl pod vlivem alkoholu. Údajně ale dostane pokutu, protože na palubě bylo údajně víc lidí, než měl povoleno.

 

GALERIE: V Chorvatsku se potopila výletní loď!

1
/
5
Zdroj: Ministerstvo moře, dopravy a infrastruktury
Nehoda výletní lodi - 4

Související témata:
mik TN.cz