strach o život

V Chorvatsku útočil medvěd! "Nebýt mých psů, nežil bych," tvrdí muž

Medvěd
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
11.8. 2019 11:33
Téma:

Při procházce se psy zaútočil na osmašedesátiletého muže medvěd. Vyběhl na něj z lesa u chorvatské obce Vratnik poblíž turistického letoviska Senj a vážně ho zranil. Psi muže naštěstí zachránili a medvěda zahnali. Záchranáři poté Chorvata odvezli do nemocnice v Rijece.

Před týdnem se osmašedesátiletý Božo Nekić z chorvatského Vratnika, který se nachází blízko oblíbeného letoviska Senj, vydal se svými dvěma labradory na procházku k místnímu lesu. Po chvíli na něj zaútočil medvěd, informoval portál dnevnik.hr.

 

"Otočil jsem se a medvěd už byl na zadních nohách. Ani jsem se nestačil vzpamatovat a už byl na mě. Měl jsem v ruce mobil a hůl. Mobil mi okamžitě rozbil. Poté popadl hůl a vyrval ji. Chytil mě za palec levé ruky a kousl do něj. Psi na něj skočili, štěkali a snažili se ho zahnat," popsal Nekić situaci.

 

Muž se poté vydal na útěk a chtěl vylézt na nejbližší strom. "Viděl mě a začal mě znovu pronásledovat. Drápy mě popadl za nohu a snažil se stáhnout dolů. Potrhal mi celou nohu, ukousl kus svalu a kůže. Psi ale stále útočili, takže mě pustil a otočil se k nim. Nakonec útok vzdal a šel zpět do lesa," dodal Chorvat.

 

 

Když byl medvěd pryč, muž si sundal košili a rány si zavázal. Poté se vydal domů. Začal volat o pomoc. Jeho bratranec i rodina ho uslyšeli a okamžitě mu zavolali záchranku. Lékaři muže převezli do nemocnice v Rijece. Tam by měl zůstat ještě týden. Doma ho především postrádají jeho psi, kteří na něj čekají každý den u vchodu a doufají, že se brzy vrátí.

 

Podívejte se na reportáž o útoku medvěda na muže na Slovensku:

TN.cz