tragédie na silnicích

Pět aut se srazilo u Chrudimi, na Plzeňsku zemřela dívka (17)

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 22:16
23.12. 2019 13:54
Téma:

V pondělí dopoledne vyjížděli policisté z Pardubického kraje k tragické nehodě pěti aut. Jeden z řidičů zemřel ještě před srážkou, nejspíš zkolaboval. O den dříve nehodu v protisměru nepřežila sedmnáctiletá dívka u obce Žďánov na Plzeňsku. Řídit měl o rok starší mladík, který jel rychle a dostal smyk.

Vážná nehoda se stala v pondělí dopoledne mezi kruhovými objezdy v Chrudimi. Na místo neštěstí kromě policie dorazili také hasiči a záchranáři. Šestašedesátiletý muž podle informací TV Nova zemřel ještě před nehodou, když zkolaboval.

 

Další čtyři lidi převezli záchranáři do nemocnice. "Při nehodě na okruhu v Chrudimi mezi dvěma křižovatkami došlo ke srážce pěti vozidel. Jednou z variant příčiny nehody je, že mohlo dojít ke kolapsu," řekla TN.cz policejní mluvčí Eva Maturová. 

 

Další tragickou nehodu řešili policisté v Plzeňském kraji. V neděli jel osmnáctiletý řidič po silnici mezi obcemi Žďánov a Draženov. "Nepřizpůsobil rychlost jízdy a po průjezdu pravotočivé zatáčky dostal na přímém úseku pozemní komunikace s vozidlem smyk. Vjel do protisměru, kde bočně narazil do protijedoucího osobního vozidla tovární značky Ford Fiesta, které řídil pětadvacetiletý muž," vysvětlila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

 

Během nehody zemřela mladíkova sedmnáctiletá spolujezdkyně. "Při střetu došlo ke zranění řidiče vozidla Peugeot, jeho šestnáctiletého spolujedoucího a šestnáctileté spolujedoucí. Zraněn byl i řidič vozidla Ford," doplnila Brožová.

 

 

Dechová zkouška u obou řidičů vyloučila alkohol. "Případ si převzali domažličtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," dodala mluvčí.

 

GALERIE: Tragické nehody před Vánoci

1
/
5
Zdroj: TV Nova
Nehoda v Chrudimi

TN.cz