boj s koronavirem

V ČR se denní přírůstek stále drží pod stovkou! Státy otevírají hranice

Koronavirus - 4
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 17. 5. 2020
Téma:

V sobotu přibylo v České republice 49 nemocných s koronavirem. Celkem je v zemi aktuálně 8475 potvrzených případů. Z nemoci se vyléčilo 5462 nakažených. Rakousko otevřelo od půlnoci ze soboty na neděli všechny hraniční přechody s Českem.

Hlavní události

- V Česku je 8475 potvrzených případů nákazy koronavirem. Z toho 5462 infikovaných se podařilo vyléčit. 298 lidí zemřelo

- Ministr Vojtěch spolu s epidemiologem Rastislavem Maďarem a hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou popsali podmínky pro provozy a činnosti, které od 25. května obnoví svou činnost

- V jedné z pražských školek se potvrdil koronavirus u předškoláka, celou třídu museli zavřít

- Itálie od 3. června zruší všechna omezení, která se týkají pohybu, a otevře své hranice

- Rakousko od půlnoci ze soboty na neděli otevřelo všechny hraniční přechody s Českem

- Celosvětově se koronavirem nakazilo více než 4,7 milionu lidí, zemřelo přes 313 tisíc nemocných. Vyléčilo se přibližně 1,8 milionu lidí

 

V sobotu přibylo v České republice dalších 49 nakažených koronavirem. Přírůstek nových případů se tak stejně jako v uplynulých dvou týdnech stále drží pod stovkou. Nejvíce nemocných je stále v Praze.

 

On-line reportáž

ON-LINE REPORTÁŽ: Onemocnění Covid-19

22:41

Situace v Itálii

Itálie zaznemanala v uplynulém dni nejnižší nárůst úmrtí spojených s koronavirem od 4. března. Za posledních 24 hodin tam zemřelo 145 pacientů. Celkem si epidemie v Itálii vyžádala již téměř 32 tisíc životů.

22:05

Situace ve Francii

Za uplynulý den zemřelo ve Francii 483 pacientů s Covid-19. Celkem země eviduje před 28 tisíc úmrtí spojených s epidemií koronaviru.

21:24

Koronavirus ve světě

Zatímco evropské země uvolňují opatření, v Brazílii se situace prudce zhoršuje. Aktuálně je pátou nejpostiženější zemí pandemií koronaviru na světě, předehnala Francii, Německo i Itálii. Více nakažených eviduje jen Velká Británie, Španělsko, Rusko a Spojené státy. Země eviduje přes 233 tisíc nakažených a více než 15 tisíc mrtvých. Ve Spojených státech přibylo za poslední den přes 11 tisíc nových případů, v Rusku necelých deset tisíc.

 

Díky příznivé epidemiologické situaci vláda od konce dubna postupně uvolňuje opatření, která zavedla kvůli šíření koronaviru. Další vlna uvolňování včetně nošení roušek na veřejnosti bude následovat 25. května.

 

Od půlnoci ze soboty na neděli otevřelo Rakousko všechny hraniční přechody s Českem. Kontroly kvůli koronaviru budou už pouze namátkové, a ne každého řidiče policie zkontroluje. K úplnému otevření hranic by mělo dojít 15. června, uvedla agentura APA.

 

 

Své hranice plánuje otevřít také Itálie. Vláda podepsala dekret, který umožní cestovat do i ze země od 3. června, uvedla britská BBC.

 

Koronavirem se ve světě nakazilo více než 4,7 milionu lidí. Nejvíce zasaženou zemí zůstávají i nadále Spojené státy s více než 1,5 miliony nakaženými. Epidemie se šíří také v Brazílii, kde místní úřady zaznamenaly v pátek rekordní počet nově infikovaných. Během 24 hodin přibylo přes 15 tisíc případů.

 

Spojené státy by mohly mít vakcínu proti koronaviru do konce letošního roku. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz