zastavení prodeje ve švédsku

Stopka pro Staropramen: Lidem po něm tekla z úst krev!

Oblíbenost piva ve světě
Zdroj: thinkstockphotos.com/ vinepair.com
ilustrační foto
Téma:

Staropramen si ve Švédsku utrhl pěknou ostudu. A také asi i škodu. Přestaly ho čepovat stovky restaurací, protože dva lidé po vypití piva začali krvácet z úst. Do piva se zřejmě dostaly čistící prostředky.

Čepování piva Staropramen zastavil pivovar Carlsberg, který se podílí na jeho prodeji ve Švédsku, v úterý. Tím se toto české pivo přestalo čepovat v 680 švédských restauracích. Upozornila na to švédská veřejnoprávní televize SvT. Důvodem k okamžitému zastavení prodeje Staropramenu byl fakt, že po něm začali dva lidé krvácet z úst.

 

Vyšetřování ukázalo, že ve dvou sudech piva byly ve vysoké koncentraci obsaženy čistící prostředky. Preventivní opatření je však mnohem dalekosáhlejší. Ve Švédsku zůstalo ladem ležet 4624 sudů Staropramenu.

 

 

Deník Aftonbladet uvedl, že pivo podle svědků dokonce nebylo cítit ani jako pivo. Nemělo jeho chuť ani vůni - tak silná byla koncentrace čistidla v nápoji. Když dva lidé, zřejmě zaměstnanci restaurace, pivo ochutnali, naskákaly jim v ústech zakrátko puchýře a ty začaly krvácet.

 

Mluvčí Carlsbergu Henric Byström už podotkl, že jiné než zmiňované dva sudy s čistidlem objeveny nebyly. Přesto pivovar distribuci Staropramene raději zastavil plošně. Lahvového piva se ale podle mluvčího problém netýká.

Související témata:
tn.cz / gar