Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pozor!

Halucinogenní atropin našli v dětské výživě! Máte ji doma i vy? 

Plačící chlapec
Zdroj: Thinkstockphotos
Výživa by dětem mohla způsobit vážné problémy. Ilustrančí foto.

Českým dětem hrozí velké nebezpečí. Inspektoři našli v dětské výživě, která se dostala i na náš trh, nebezpečnou halucinogenní látku atropin!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) důrazně varuje: Pokud máte doma bio dětskou výživu s jáhly, jablky a hruškami Holle Bio-Babybrei Hirse v balení 250g, šarže P14/05337, rozhodně ji nejezte!

 

Ve výživě totiž experti našli nebezpečnou látku atropin. To je vysoce toxická látka, která může způsobit vážné zdravotní potíže, halucinace nebo projevy agrese.

 

 

"Informaci jsme obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF). Dle informace kontaktního místa RASFF v Německu analýza v potravině potvrdila přítomnost atropinu v koncentraci 3,73 mikrogramů na kilogram," varuje Pavel Kopřiva, tiskový mluvčí SZPI.

 

 

Dle předběžné informace se do ČR dostala zásilka o velikosti 1,5 kg. Inspekce aktuálně prověřuje, do jakých obchodů se výživa dostala a situací se dál zabývá. "SZPI doporučuje všem spotřebitelům, aby potravinu nekonzumovali," dodává Kopřiva.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šokující policejní razie: Každý pátý český student měl u sebe drogy!

Drogy, nemoc nebo snad stáří? Rapper Eminem neuvěřitelně zastárnul

vrl TN.cz