záchranná akce

V divočině přežila 12 dní. Prozradila, co jí zachránilo život!

Tamra McBeath-Rileyová
Zdroj: NZ Policie
Hana Mikulková
Hana Mikulková
2.12. 2019 18:07
Téma:

Dvaapadesátiletá Tamra McBeath-Rileyová se ztratila v divočině, ve které zvládla přežít celých 12 dní. V místě zrovna panuje velké vedro a sucho, které značně ztěžovaly podmínky pro přežití. McBeath-Rileyová popsala trik, který jí zřejmě zachránil život.

Tamra McBeath-Rileyová cestovala se dvěma přáteli a psem, když jejich vůz zapadl do mělkého koryta vyschlé řeky. Skupina se rozhodla rozdělit a každý z nich se vydal hledat pomoc po vlastní ose. McBeath-Rileyová měla větší štěstí, než její přátelé. Po dvanácti dnech ji našli poblíž auta.

 

Skupina byla první tři dny poblíž vozu, které se snažila vyprostit z bahna. To se však nepodařilo. "Přes den jsme se před sluncem ukrývali u auta. V noci ale byla velká zima, tak se naopak snažili v něm zahřát,“ popsala reportérům, kteří už na její vyjádření čekali před nemocnicí.

 

V autě měli několik litrů vody a malé zásoby jídla. Po pár dnech ale všechny zásoby vyčerpali. Tamra McBeath-Rileyová popsala, že našli jámy s vodou, která ale byla hodně špinavá. Vodu se snažili převařit a také přesít přes košili. "Nebyla čistá, vlastně byla pořád špinavá, ale přežila jsem díky ní," popsala s tím, že je naživu i díky pár sušenkám, které jí zůstaly.

 

Dva lidé ze skupiny se vydali hledat pomoc. Tamra se obávala, že by její pes cestu nepřežil, tak se rozhodla zůstat u auta. Po dvanácti náročných dnech ji našli značně dehydratovanou a vysílenou. Zahraniční weby neuvádí, jestli se podařilo vypátrat i jejího psa.

 

Další dva lidé jsou ale stále nezvěstní a podle záchranářů by byli v této době už velice dehydratovaní, takže šance na přežití rychle klesá. Vůz záchranné služby ale čeká poblíž místa zmizení, zatímco dál probíhá záchranná akce.

TN.cz