HAVLÍČKOBRODSKO

V domově v Břevnici jsou desítky nakažených, kraj vyhlásil karanténu

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 29. 3. 2020
Téma:

Kvůli vysokému počtu nakažených v domově pro seniory v Břevnici na Vysočině vyhlásil kraj v zařízení karanténu. Požádal také ministerstvo obrany o pomoc české armády.

V Domově se zvláštním režimem Břevnice na Havlíčkobrodsku je 20 z 22 klientů nakažených koronavirem. Nemocných je i deset pracovníků, uvedla ředitelka domova Hana Hlaváčková. Jedna ze seniorek s nákazou zemřela.


Vedení kraje vyhlásilo na doporučení hygieniků v domově karanténu. Ta potrvá nejméně 14 dní. “Vedení Kraje Vysočina bylo nuceno požádat dnes dopoledne ministerstvo obrany, respektive náčelního generálního štábu Aleše Opatu, o nasazení sil a prostředků Armády České republiky. Na reakci se čeká,“ sdělilo vedení břevnického domova se zvláštním režimem v neděli odpoledne.

 


Zdravotní stav dvaceti klientů nevyžaduje umístění do nemocnice. “Úkolem vedení domova i zřizovatele je všemi dostupnými způsoby provoz prozatím zachovat. Vedení kraje intenzivně prověřuje všechny možnosti řešení situace. Domov v Břevnici má v tuto chvíli dostatek ochranných pomůcek včetně respirátorů FFP3,“ doplnilo vedení domova.

 

S rostoucím počtem pozitivních případů zavádějí nová bezpečnostní opatření i nemocnice. Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

TN.cz