zmizelá britka

V džungli pátrali po Noře (15). Její tělo našli bez známek života

Pátrání po Noře Quoirinové
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 14.8. 2019 07:34
Téma:

Pátrací tým v úterý našel po rozsáhlém pátrání tělo patnáctileté Nory Quoirinové, která zmizela z letoviska v deštném pralese nedaleko malajsijského hlavního města Kuala Lumpur. Zatím není jasné, za jakých okolností dívka zemřela.

"Rodina potvrdila, že se jedná o Noru," uvedl policejní velitel Negeri Sembilan. Její nahé tělo našli poblíž vodopádu přibližně dva kilometry od místa, kde se ztratila. Podle informací, které Nořina rodina poskytla policii, dívka zmizela ze svého pokoje v neděli ráno 4. srpna poté, co se v sobotu večer ubytovali v horské oblasti v blízkosti města Seremban.

 

Nořina teta Aisling Agnewová už dříve řekla, že je její neteř velmi zranitelná. Dívka trpěla mentálním a fyzickým postižením. Rodina se domnívala, že byla unesena. Slíbila odměnu 50 tisíc ringgitů (asi 275 tisíc korun) tomu, kdo poskytne informace vedoucí k jejímu nalezení.

 

 

Zástupce šéfa místní policie v předchozích dnech však uvedl, že případ vyšetřují jako zmizení a ne jako únos. Mobilizovaných bylo podle jeho slov více než 350 pracovníků z různých vládních orgánů. Pomáhali i vrtulníky, cvičení psi a potápěči.

 


Rodina je z Nořiny smrti zničena. "Krutost toho, že nám zmizela ze života, je nesnesitelná," uvedli zdrcení příbuzní v prohlášení a poděkovali všem lidem, kteří po ní intenzivně pátrali. Výsledky pitvy by měly být zveřejněny ve středu.

TN.cz