útok v rudém moři

V egyptském letovisku napadl žralok turisty. Chlapec (12) přišel o ruku

Žralok dlouhoploutvý
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
27.10. 2020 21:38
Téma:

Na jihu Egypta v turistickém letovisku Šarm aš-Šajch v neděli útočil žralok. Dvoumetrový dravec při šnorchlování napadl 12letého chlapce z Ukrajiny, jeho matku a místního průvodce. Všichni tři utrpěli zranění. Chlapec přišel o ruku.

K útoku došlo na pobřeží Rudého moře v Národním parku Ras Mohamed, který je rájem pro potápěče. Tamní moře využili ke šnorchlování právě i turisté z Ukrajiny. Dvanáctiletý chlapec utrpěl vážná zranění, se kterými skončil na jednotce intenzivní péče.

 

Lékařům se ale nepodařilo zachránit mu zdevastovanou ruku a přišel o ni, uvedl zpravodajský web Arab News. Zranění utrpěla i jeho matka a místní průvodce, který podle agentury AP měl přijít o nohu.

 

Egyptské úřady oblast útoku uzavřely a na místě probíhá vyšetřování. Podle ministerstva životního prostředí turisty napadl žralok dlouhoploutvý veliký zhruba dva metry. Videozáznamy, které odborníci získali, ukázaly, že se zvíře chovalo abnormálně a bylo velmi agresivní vůči lidem.

 

 

Přestože v minulosti v Egyptě již došlo k několika smrtelným útokům na člověka, jedná se o poměrně raritní událost. Právě žralok dlouhoploutvý před deseti lety usmrtil v tomtéž letovisku německou turistku.

 

Podle odborníků se jedná jeden z agresivnějších druhů žraloků. Před dvěma lety přišel o život v Egyptě český turista. Muž zemřel po útoku žraloka v letovisku Marsá Alam.

 

Připomeňte si událost ze srpna 2018 v reportáži TV Nova:

Související témata:
TN.cz