Požár u Plzně

V Ejpovickém tunelu začal hořet vlak, zasahovalo 20 hasičských jednotek

Téma:

Expresní osobní vlak začal v úterý večer hořet v Ejpovickém tunelu mezi Plzní a Rokycany. Plameny se brzy podařilo dostat pod kontrolu, desítky cestujících evakuovali hasiči, zranění jsou tři.

Požár vypukl po 21. hodině v prvním a druhém voze za lokomotivou Západního expresu jedoucího na Prahu a to zhruba uprostřed čtyřkilometrového tunelu.

 

"Personál vlaku požár lokalizoval přenosnými hasicími přístroji a přemístil cestující do nezasažených vagónů," uvedl mluvčí hasičů Plzeňského kraje Petr Poncar.

 

Požár dohasili přivolaní hasiči. Na místo se sjelo dvacet jednotek. Hasiči z vlaku evakuovali 38 lidí a dostali je sousedním nezakouřeným tubusem pěšky k portálu tunelu.

 

GALERIE: Požár vlaku v Ejpovickém tunelu

1
/
5
Zdroj: TV Nova
Dvacet jednotek hasičů zasahovalo z obou stran tunelu

 

Jednoho staršího cestujícího museli odvézt. Nadýchal se kouře a nemohl se pohybovat. Převzali si ho záchranáři, spolu s dalšími dvěma evakuovaným, kteří patřili k posádce vlaku. Ostatní ošetření nepotřebovali a uchýlili se do hasičského autobusu.

 

 

Příčinou požáru byla technická závada, pravděpodobně na podvozku. Škodu předběžně vyčíslili na 300 tisíc korun.

 

Provoz v nejdelším železničním tunelu v republice na trati mezi Prahou a Plzní musel být na více než pět hodin přerušen a do půl třetí v noci jezdila náhradní autobusová doprava.

 

Proč by se měl strojvedoucí při poruše snažit zastavit mimo tunel, se dozvíte v reportáži TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mch TN.cz