nepříznivé počasí

V Evropě chybí sníh, v Kanadě padaly rekordy. Pod závějemi mizela i auta

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 20. 1. 2020
Téma:

Pořádné sněhové závěje vyrostly o víkendu v kanadském Newfoundlandu. Například na místním letišti ho napadlo rekordních 76 centimetrů. Do postižených oblastí vyrazila také armáda, která pomáhá s odklízením nadílky nebo starším obyvatelům. Pořádnou bouři zažilo také Španělsko, její řádění nepřežili tři lidé.

Stav nouze stále platí ve městě St. John's v kanadském Newfoundlandu, přes které se přehnala silná sněhová bouře. Ochromila dopravu, místní letiště a také uvěznila obyvatele v domovech. 

 

Nejhorší situace byla v pátek, počasí řádilo ale i přes víkend. Jelikož sníh oblast ohrožuje také v pondělí, ve městě budou například otevřené čerpací stanice pouze pro nouzové tankování a lékárny jen na pár hodin, informovala agentura AP. 

 

Sníh v Kanadě zasypal auto

 

Na pomoc se vydala také armáda, která bude odklízet sníh, zajišťovat dopravu nebo péči pro seniory a starší lidi se zdravotním postižením. Dále pomáhala v neděli při likvidaci sněhu na mezinárodním letišti, kde ho napadlo až 76 centimetrů. 

 

 

 

Bouře ve Španělsku

Přes Španělsko se zase v neděli přehnala bouře Gloria, která způsobila řadu škod a také připravila tři lidi o život. Třiačtyřicetiletý muž zemřel poté, co ho srazila dodávka, když měnil pneumatiku. Dodávka dostala smyk na zledovatělé silnici. 

 

Na podchlazení zemřela také čtyřiapadesátiletá žena. Třetí obětí se stal třiašedesátiletý muž, který nejspíš spadl na ledu u svého domu a praštil se do hlavy, uvedl portál niusdiario.es.

 

 

Bouři v některých oblastech doprovázel sníh, jinde zase silný vítr a vydatný déšť. Chvíli mělo foukat rychlostí 90 km/h. Výstraha před větrem platí i v dalších dnech až pro 33 provincií, a to například Valencii, Alicante nebo Murcii. 


Podívejte se na záběry sněhu ve Španělsku

Související témata:
TN.cz