neobvyklé počasí

V Evropě udeří vedra, teploty kolem 30 °C! Padat mohou i rekordy

Horko
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 22. 10. 2019
Téma:

Příjemné teploty očekává v následujících dnech hned několik států v Evropě. Někde by se mohly totiž vyšplhat ke třiceti stupňům Celsia. Meteorologové proto očekávají další rekordy. Vedro bude ve Francii, v Itálii a na Balkáně. Vyšší teploty si užijeme také v Česku. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude i 23 °C.

Východní Evropu a Balkánský poloostrov by měla zasáhnout vlna veder. Velmi teplý den bude především v úterý, informoval portál Severe Weather Europe. Vysoké teploty si však užijí lidé také ve střední Evropě. Například v Chorvatsku se budou teploty pohybovat mezi 22 až 27 °C, teplo bude také v Itálii. Řím totiž očekává až 27 °C. A stejně na tom bude i Korsika.

 

Pěkné počasí si užijí také Britové. Nejlépe na tom bude například Wales nebo jižní část Anglie. Teplá fronta zasáhne také sever a západ Skotska. Bude především jasná obloha a teploty se vyšplhají na 16 °C. 

 

Ve středu se teplejší vzduch přesune z východu do západní a střední Evropy, přinese také vyšší teploty do alpských oblastí. Počasí se zlepší například v Německu, kde meteorologové očekávají až 20 °C a jasnou oblohu. Kolem 26 °C bude opět na Korsice a v Itálii.

 

 

I v dalších dnech v Evropě vydrží vyšší teploty. Dokonce se někde zvýší o patnáct stupňů Celsia více, než je pro říjen obvyklé. Podle meteorologů teplo zůstane na jihu Balkánu a ve východní Evropě. Dále také na Britských ostrovech a v Irsku.

 

Příliv teplého vzduchu dorazí i do Česka. Většinou bude jasno až polojasno, teploty se budou pohybovat mezi 20 až 23 °C. Nejtepleji bude podle ČHMÚ ve čtvrtek. V noci pak mohou teploty klesnout na 13 až 2 °C. Ojediněle se objeví také přeháňky, ale ty budou spíše v pátek.

Podívejte se na předpověď počasí: 

TN.cz