Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2019 21:27
LEV JIHOAFRICKÝ

V hodonínské zoo slaví úspěch. Narodila se tu dvě lví mláďata

V hodonínské ZOO se narodila dvě mláďata lvů jihoafrických
Zdroj: Zoo Hodonín

Na konci roku 2018 se v zoologické zahradě v Hodoníně narodila dvě mláďátka lvů jihoafrických. Chovatelé se ale pochlubili až teď. Bílí lvíčci se těší dobrému zdraví a zvykají si na pozornost návštěvníků.

V hodonínské zoo se slaví. V prosinci se zde narodila dvě nádherná bílá lví mláďata. První ze lvích holčiček se narodila po půlnoci, druhá v půl čtvrté ráno.

 

"Mláďata jsou nyní v ubikaci společně s matkou a mají se čile k světu. Samec byl od samice oddělen již několik dní před termínem porodu, čímž měla samice zajištěn klid při porodu," vysvětluje zooložka Zdenka Vavrysová. V následujících dnech po porodu byla zavřená také hala šelmy, kde se mláďátka nachází.

 

Také obávanou silvestrovskou noc, která představuje stres pro většinu zvířat, zvládla matka v poklidu. Nyní je již pavilon zpřístupněn veřejnosti, sklo ubikace ale i nadále zůstává zatřeno barvou, aby zvířata nebyla rušena a postupně si zvykala na okolní vjemy.

 

 

Nátěr bude odstraněn za několik týdnů. "V nejbližších dnech máme v plánu připojit k samici s mláďaty také samce. Dále mláďata čeká odčervení, očkování a čipování," upřesňuje Vavrysová.

mj TN.cz
Reklama