Tragédie v Kroměříži

V hořící budově měli být tři lidé, uvnitř nalezli jen dvě těla

Požár kotelny v Kroměříži
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Téma:

V noci vyjížděli hasiči k požáru kotelny v Kroměříži, po uhašení plamenů je bohužel čekal smutný nález. Uvnitř budovy byla nalezena dvě těla, oznamovatelka hovořila o třetí osobě, která se měla nacházet uvnitř, hasiči nikoho dalšího v objektu nenalezli.

Nejméně dva lidské životy si vyžádal noční požár v Kroměříži. "Žena, která obývala prostory v bývalé kotelně na ulici Francouzská v Kroměříži, nahlásila v 03:14 hodin požár uvnitř budovy. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů z Kroměříže," přiblížil mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

Příjezd hasičů k požáru ztěžovalo velké množství aut, kolem kterých musely hasičské vozy opatrně projíždět, aby je nepoškodily. Před domem na hasiče čekala oznamovatelka, podle které se uvnitř měly nalézat další tři osoby. Tu následně odvezla záchranka k dalšímu ošetření.

 

Hasiči v dýchací technice okamžitě začali bojovat s plameny, které dostali rychle pod kontrolu. Už během hašení našli hasiči dvě těla bez známek života. Nalezeným už bohužel nemohli pomoci. Další zmíněnou osobu uvnitř ale nenalezli.

 

"Pro potřeby vyšetřování bylo potřeba řádně odvětrat vnitřní prostory. Z tohoto důvodu musela být odstraněna část prosklení v obvodové stěně. K odvětrání vnitřních prostor hasiči použili přetlakový ventilátor. Během hasebních prací nedošlo k zranění osob. Na místě zůstává jednotka dobrovolných hasičů," přiblížil Žemlička.

 

 

Proč přesně začalo v kotelně hořet, je předmětem vyšetřování hasičů i policie. Škoda byla předběžně odhadnuta na 20 tisíc korun.
 

klma TN.cz