Byl ve špatném stavu

V Itálii se zřítil most! Jely po něm dva kamiony, řidiči jsou zranění. VIDEO

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 8. 4. 2020
Téma:

Krátce před půl jedenáctou se zřítil v severní Itálii most přes řeku Magra ve městě Albiano di Magra. Podle hasičů po něm zrovna jely dva náklaďáky, řidiče převezli do nemocnice, jejich stav by ale neměl být vážný. Hasiči prohledávají sutiny, jestli pod nimi ještě někdo nezůstal.

Most leží zhruba na půli cesty mezi Janovem a Florencí na hranicích Toskánska a Ligurie. Jižně od města Aulla propojuje dvě silnice, které vedou podél řeky Magra. Zřítil se krátce před půl jedenáctou.

 

Podle hasičů na něm byli dva nákladní vozy. Velkou roli sehrála karanténní opatření, která v Itálii platí. Doprava na mostě je obvykle mnohem hustší.

 

Oba řidiči by podle mluvčího hasičů měli mít jen lehká zranění, uvedla agentura Reuters. Podle listu Il Secolo XIX byli převezeni do nemocnice v Pise. Hasiči zůstávají na místě a prohledávají ruiny, jestli pod nimi ještě někdo nezůstal. Nasadili pátrací psy a také potápěče.

 

 

Most spravuje společnost ANAS, která patří pod italské státní dráhy. Na stav mostu, jehož správu měly předtím na starosti místní úřady, si řidiči na podzim stěžovali, uvedl deník Il Secolo. Správce je ale uklidňoval, že situace je pod kontrolou. Ministryně dopravy Paola De Micheliová si již vyžádala od správce mostu detailní zprávu o jeho stavu.

 

V létě 2018 se v Janově zřítil dálniční most přes řeku Polcevera. Při kolapsu mostu zemřelo 43 lidí. Jeho zbytky byly odstraněny vloni. Nahradit jej má nové přemostění. Další dálniční most se v Itálii částečně zřítil vloni v létě.
 

GALERIE: Zřícený most na severu Itálie

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Zřícený most na severu Itálie - 1

Související témata:
TN.cz