otřesný případ

V Itálii zadrželi 18 lidí. Rodičům odebírali děti, týrali je a prodávali

Týrané dítě -1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Italská policie zadržela 18 lidí, kteří jsou podezřelí z toho, že pomocí týrání manipulovali dětmi, které pak rodičům odebírali a za úplatu dávali do pěstounských rodin. Do otřesného případu měli být zapojeni místní politici, psychoterapeuti i sociální pracovníci.

Zločineckou síť policie odhalila v severoitalském městě Reggio Emilia. Lékaři, psychoterapeuti z neziskové organizace a sociální pracovníci - ti všichni se podíleli na trýznění a psychické manipulaci zranitelných dětí, aby je pak mohli prodat pěstounům. Mezi podezřelými je dokonce i starosta nedaleké obce Bibbiano.

 

Lékaři a psychoterapeuti používali různé metody, včetně elektrošoků, kterými dětem vsugerovali nepravé vzpomínky, aby si myslely, že je rodiče sexuálně zneužívali. O hrůzném případu informoval italský deník La Repubblica.

 

Sociální pracovníci poté sepsali falešné zprávy, na základě kterých byly děti z rodin odebírány a za úplatu umisťovány do pěstounské péče. Někteří z pěstounů jsou obviněni z toho, že tyto děti pak sexuálně zneužívali.

 

Zločinecká síť se zaměřila na děti ze sociálně slabších rodin. Po celé roky pak rodiče svým dětem posílali dopisy a dárky, ty se k nim ale nikdy nedostaly. Policie všechny zásilky našla ve skladu, kam je nezisková organizace schovala.

 

 

Některé oběti, dnes už teenageři, mají psychické problémy, jsou drogově závislí nebo trpí sebevražednými sklony. "Tato obvinění jsou děsivá a šokující," odsoudil zločiny italský premiér Guiseppe Conte.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sei TN.cz