opatření proti koronaviru

V izolovaných regionech látkové roušky nestačí, začne výdej chirurgických

František Nyklas
František Nyklas
Aktualizováno 20:31
15.2. 2021 12:18

V uzavřených okresech Sokolovska, Chebska a Trutnovska se v pondělí začne s výdejem milionu roušek pro tamní obyvatele. Do oblastí byly převezeny minulý týden ze skladu státních hmotných rezerv v Opočínku na Pardubicku.

V uzavřených okresech podle vládního rozhodnutí už nestačí od pátku 12. února nosit obyčejné látkové roušky. Na všech veřejných místech musí lidé nosit minimálně chirurgické roušky, případně respirátory.

 

Sokolovsko a Chebsko v Karlovarském kraji obdrželo od státu půl milionu roušek a stejné množství další uzavřený okres Trutnov na Královéhradecku. Nejdřív je distribuovali krajští hasiči, převezli je do skladů okresních měst a odsud si je odvážely přes víkend jednotlivá města a obce.

 

V pondělí by se první roušky měly dostat k lidem. Starostové odmítli respektovat vládní rozhodnutí, ve kterém se uvádělo, že je mají dostat sociálně slabí. Tento termín prý ani neznají. Mají za to, že nárok na ně má každý. Například v Sokolově se roušky začnou vydávat ve dvě hodiny odpoledne na šesti místech, která zřídila radnice. V Trutnově výdej začal po poledni na místech sedmi.

Na městském úřadě v Trutnově začal výdej roušek po poledni:

 

 

"Lidé mohou přijít až do sedmi do večera a stačí, když se prokáží občanským průkazem nebo rodným listem," popsala mluvčí trutnovského městského úřadu Michaela Dědková.

 

Například v Horním Slavkově na Sokolovsku starosta potvrdil, že by roušky měli přes den dávat lidem do poštovních schránek dobrovolní hasiči. Každé město a obec si zvolily jiný způsob dodání.

Dobrovolní hasiči v Horním Slavkově rozváží roušky po domácnostech: 

 

Jiná města upřednostňují výdejní místa, v Sokolově roušky rozdává městská policie:

klma tn.cz / TV Nova