Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Byl prý frustrovaný

V japonském rychlovlaku ubodal muž pasažéra! Dvě ženy zranil

Rychlovlak - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Nejméně jednoho mrtvého a dva zraněné si vyžádal útok nožem v rychlovlaku v Japonsku. Útočníka zadržela policie o zastávku později. Motiv zatím není znám, muž si prý vybíral oběti náhodně.

Muž ozbrojený nožem začal v japonském šikanzenu řádit kolem 22. hodiny místního času. Krátce po odjezdu z nádraží v Tokiu bodl třicátníka do krku, zranil ještě další dvě mladé ženy. Píše o tom portál Japan Times.

 

Vlak směřoval z Tokia do Ósaky, kvůli policii ale nouzově zastavil ve stanici Odawara v Kanagawě. Policisté útočníka, kterým je podle úřadů 22letý Ichiro Kojima, zadrželi. Jeho tři oběti dostali první pomoc, muže už se ale nepodařilo zachránit.

 

Kojima na policiejní stanici údajně vypověděl, že neměl žádný zvláštní důvod útočit, pouze se cítil "frustrovaný". Delší dobu už nesehnal práci. Útočil prý náhodně, oběti si nevybíral podle žádných kritérií.

 

V době útoku jelo v rychlovlaku asi 800 cestujících. Vagóny se začala rychle šířit panika, jak jeden z nich popsal. "Hodně pasažérů se najednou nahrnulo zezadu, všichni byli v šoku a někteří plakali," popsal 44letý cestující.

 

 

Policisté nařídili pitvu oběti a snaží se zjistit mužovu identitu. Útočník ho zranil hlavně na krku, zřejmě mu krkavici. Obě zraněné ženy byly převezeny do nemocnice, jedna z nich utrpěla zranění na hlavě, druhá na rameni. Jsou stabilizované.

 

Policisté našli jeden nůž u Kojimy, když ho zadrželi, další na místě činu. Podobné útoky jsou v Japonsku poměrně vzácné, patří mezi státy s nejmenším počtem násilných trestných činů na světě.

epa TN.cz