POMOHLI KOLEMJDOUCÍ

V Jeseníkách oživovali běžkaře. Nejbližší nemocnice už ale byly plné

Horská služba zachraňovala muže, kterému spadl na nohy velký kus ledu
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 23:08
7.2. 2021 22:53
Téma:

O život 46letého běžkaře bojovali v sobotu záchranáři v Jeseníkách. Muž měl štěstí, protože ještě před příjezdem záchranářů mu první pomoc poskytli dva náhodně přítomní lékaři. Kvůli přeplněným nemocnicím ale muže nakonec čekala cesta do nemocnice ve Šternberku.

V sobotu 6. února odpoledne obdržela zdravotnická záchranná služba hlášení o pádu běžkaře na svahu v Malé Morávce na Bruntálsku.

 

"Záchranáři byli i s potřebným vybavením dovezeni na svah skútrem horské služby. 46letý muž v té době nejevil žádné známky života, před příjezdem záchranářů došlo k selhání dýchání i krevního oběhu," uvedl mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Hump.

 

Muž měl ale štěstí v neštěstí, protože ještě před příjezdem záchranářů mu první pomoc poskytli dva lékaři, kteří byli náhodou poblíž.

 

 

"Do snahy o záchranu života se zapojili následně také záchranáři. Postižený byl zaintubován, zahájeno bylo podávání potřebných léků," uvedl mluvčí. Po zhruba 20 minutách se zdravotníkům podařilo obnovit pravidelnou srdeční činnost a muž byl svezen k sanitce.

 

Kvůli přeplněným nemocnicím ale pacient nemohl být převezen do nejbližších zdravotnických zařízení v Krnově ani v Šumperku. Transportován tak musel být na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice ve Šternberku.

 

Zachránáři se v poslední době řeší také zraněné bruslaře. Zachraňovali například chlapce, pod kterým se propadl led. Poslechněte si, jak zákrok probíhal:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz