PŘEPLNĚNÉ JESENÍKY

V Jeseníkách se těžce zranila 14letá dívka. Sjížděla z kopce na kole

Horská služba
Zdroj: Horská služba
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 31. 7. 2020
Téma:

Dvakrát za dva dny zasahovala jesenická horská služba u těžce zraněných cyklistů. V jednom případě se jednalo o teprve 14letou dívku, v druhém o 50letého muže.

Čtrnáctiletá dívka ve čtvrtek v podvečer nezvládla terénní sjezd v Jeseníkách. "Po příjezdu jsme zjistili, že si nárazem přivodila pravděpodobně těžký otřes mozku, a to i přesto, že měla bezpečnostní přilbu. Kromě toho utrpěla oděrky ve tváři a další poranění,“ popsal výjezd člen Horské služby Martin Chalupa. Dívku do nemocnice převezl vrtulník.


V pátek se při sjezdu zranil 50letý muž. "Situace při nehodě byla zřejmě podobná, jako včera. Muž při sjezdu nezvládl řízení na terénních nerovnostech. I on měl přilbu, a přesto utrpěl kromě zlomeniny klíční kosti i otřes mozku,“ doplnil v pátek Chalupa. I tohoto cyklistu musel do nemocnice transportovat vrtulník.

 


V létě kvůli zájmu cyklistů praskají Jeseníky ve švech. Obzvláště oblíbené jsou cyklotrialové tratě. Podle náčelníka jesenické horské služby Vítězslava Kallera jsou mnozí jezdci nezkušení a nedodržují bezpečnostní doporučení. Varoval, že i přes používání přileb při riskantní jízdě si mohou cyklisté vážně poranit hlavu a být tak v ohrožení života.
 

TN.cz