Olomoucký kraj

V Jeseníkách se těžce zranil chlapec (14), záchranáře k němu dopravil vrtulník

V Jeseníkách se zranil čtrnáctiletý chlapec - 5
Zdroj: Horská služba
Jan Houška
Jan Houška
4.9. 2020 19:23
Téma:

Ve čtvrtek krátce před polednem se v Jeseníkách zranil čtrnáctiletý chlapec, který byl na horách na školním výletě. Pro chlapce musel letět vrtulník.

Mladík se zranil ve špatně přístupném terénu, což značně zkomplikovalo záchranářům práci. “Terén je tam dost složitý, a sanitní vůz na takové podmínky nebývá vybaven. Proto jsme nakonec po konzultaci vyrazili na pomoc z naší stanice v Koutech nad Desnou,“ uvedl člen Horské služby Ondřej Tříska.

 

Pro zraněného chlapce, který si zlomil stehenní kost, letěl také vrtulník Letecké záchranné služby.

 

 

"Jeho posádka vysadila lékaře a zdravotníka pod svahem a ti pak museli nahoru pěšky. Stejně tak i zdravotníci, kteří pod Městské skály dorazili. Jakmile jsme přijeli i my, vytáhli jsme na vrchol, kde došlo ke zranění, nosítka. Pak jsme chlapce, jehož záchranáři zafixovali do vakuové matrace, šetrně donesli k našemu terénnímu autu,“ dodal Tříska.

 

Záchranáři pak zraněného mladíka převezli asi dva kilometry k louce, na které mohl vrtulník bezpečně přistát.

 

 

"Ten poté pacienta už transportoval k dalšímu ošetření. Horská služba v koordinaci s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému podobným způsobem zasahuje v případě nutnosti i v lokalitách, které jsou mimo obvyklou působnost Horské služby,“ řekl náčelník Vítězslav Kaller.

 

GALERIE: V Jeseníkách se zranil čtrnáctiletý chlapec

1
/
8
Zdroj: Horská služba
V Jeseníkách se zranil čtrnáctiletý chlapec - 8

TN.cz