tragédie v polsku

V jeskyni našli těla dvou speleologů! Pod zemí leželi téměř dva týdny

Záchranná akce v polských Tatrách
Zdroj: Profimedia
Záchranáři vyprostili těla dvou speleologů
Regina Zajícová
Regina Zajícová
31.8. 2019 7:00
Téma:

Polští záchranáři po téměř dvou týdnech vyprostili těla dvou speleologů, kteří uvízli ve Velké sněžné jeskyni v polských Tatrách. Muži podle záchranářů leželi vedle sebe. Horská služba potvrdila, že jsou oba muži mrtví.

"Záchranáři horské služby vyprostili v pátek dvě těla ve Velké sněžné jeskyni," citoval portál polsatnews.pl Marcina Józefowicze, jednoho ze záchranářů. Ten také potvrdil, že jsou oba muži mrtví. Jejich těla ležela vedle sebe.

 

Vyproštění dvou speleologů, které v jeskyni uvěznila voda 17. srpna, trvalo dva týdny. Ze začátku všichni doufali, že se muže podaří najít. V úterý 20. srpna se však potvrdily nejhorší obavy. Záchranáři našli jednoho z mužů mrtvého. O dva dny později i jeho kolegu. 

 

Nemohli se k nim však dostat kvůli velmi úzkým prostorům a také kvůli extrémním podmínkám. Pomocí výbušnin pyrotechnici postupně rozšiřovali chodby jeskyně. Museli postupovat pomalu, aby neohrozili životy i záchranářů. V pátek 30. srpna byla záchraná akce ukončena.

 

 

Velká sněžná jeskyně je dlouhá 24 kilometrů a je nejdelší a zároveň i nejhlubší jeskyní v Tatrách. Nachází se u hranic se Slovenskem. Do akce se proto od začátku zapojili i slovenští záchranáři. 

 

Připomeňte si reportáž o záchranné akci z Televizních novin:

 

TN.cz