Hasiči v pohotovosti

V Jihlavě hořel elektroodpad, na místě byla i chemická laboratoř

Téma:

V Jihlavě hořela hala firmy, která zpracovává a likviduje elektroodpady. Na místě zasahovalo větší množství hasičských jednotek, zásah se protáhl na dlouhé hodiny. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu, na místě byla přítomna i jednotka chemické laboratoře.

Hustý černý kouř stoupající desítky metrů do vzduchu, mohli pozorovat lidé v průmyslové zóně na okraji Jihlavy. V otevřené hale, ve které se shromažďuje elektroodpad určený k dalšímu zpracování a likvidaci, totiž vypukl mohutný požár. Na místo dorazilo sedm hasičských cisteren.

 

„Hlášení o požáru několika tun elektroodpadu přijala operátorka tísňové linky v 16.29. Na místo přijely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Jihlavě, Polné a jednotky dobrovolných hasičů z Jihlavy-Bedřichova a Luk nad Jihlavou,“ sdělila mluvčí hasičů Petra Musilová.
 

Jelikož oheň zachvátil potencionálně nebezpečné materiály, povolal velitel zásahu také mobilní chemickou laboratoř. "Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu," řekla Musilová. Úplná likvidace požáru proběhla v sobotu před pátou hodinou ráno. Předběžná majetková škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na pět milionů korun. 

 

 

Firma Enviropol, které zasažený sklad patří, vykupuje a následně zpracovává elektroodpad v Česku, na Slovensku i Polsku. Na svém webu uvádí, že jejich jihlavská pobočka patří mezi nejmodernější zpracovatelské závody elektroodpadu v Evropě. Dnešní požár ale není výjimečnou událostí, hasiči zasahovali na stejném místě i na konci roku 2018.

Související témata:
TN.cz