bráchové v ohrožení

V Jihlavě mají vzácný přírůstek: Pejsky, kterým hrozí vyhynutí

Téma:

Velmi vzácné přírůstky mají v jihlavské zoologické zahradě. V jednom výběhu mohou návštěvníci vidět psy pralesní. Jedná se o menší psovité šelmy, kterým ve volné přírodě hrozí vyhynutí.

Jmenují se Chicco a Rico - jsou to bráchové a právě poznávají svůj nový domov. Do Jihlavy tito dva psi pralesní přicestovali před pár dny. Narodili se v roce 2016 a přišli sem z pražského chovu.

 

To, že se nám je podařilo vůbec natočit, je prý velké štěstí. Jde totiž o ryze nočního živočicha a skvělého lovce. Ve smečkách si tahle menší psovitá šelma troufne ulovit i mnohem větší zvířata, než je ona sama. Pomáhá jí, že i přes nevelký vzrůst dokáže velmi rychle běhat - a nejen to.

 

Jejich kořist se před nimi neschová ani ve vodě, možná byste to do nich neřekli, ale jsou to výborní plavci. V jejich původním domově, střední a jižní Americe, psi pralesní už téměř vyhynuli a nic jednoduchého není ani jejich chov v zoologických zahradách.

 

 

"Mají pověst problematicky chovatelných zvířat, protože jsou citliví na stres," popsal ošetřovatel Richard Viduna. I přesto v jihlavské zahradě chtějí časem získat i samici této psovité šelmy a poté se tam prý pokusí o odchov.

mom TN.cz