Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.3. 2017 20:40
Epidemie na Vysočině

V Jihlavě vypukla epidemie příušnic. Onemocněly desítky dětí

Zdroj: TV Nova

Jihlavu postihla epidemie příušnic. Tato zákeřná nemoc řádí na několika školách a v mládežnických týmech tamního fotbalového klubu.

Nakažené jsou desítky dětí, příušnice jsou nebezpečné hlavně pro dospívající chlapce, kterým může tato nemoc způsobit i neplodnost.


Příušnice se objeviy hned na několika jihlavských základních i středních školách , například tady na základní škole Evžena Rošického.
 


Nakažených je už kolem sedmdesáti. Vše začalo na začátku února, kdy se nejspíš na maturitním plese nakazilo několik studentů gymnázia. Škola se okamžitě spojila s hygieniky, ale už bylo pozdě.
 


Nákaza se totiž začala šířit, a to nejen mezi studenty. Příušnice už řádí i mezi mladežnickými týmy fotbalového klubu FC Vysočina. Nemoc prodělalo už 10 mladých fotbalistů ve věku 12 až 17 let, dalších čtrnáct má její příznaky.Šest mládežnických týmů tak přerušilo tréninkovou přípravu a odloženy musely být i jejich mistrovské zápasy. Právě dospívající chlapci jsou nejvíc ohroženou skupinou. Těžký průběh nemoci totiž může skončit i neplodností.


Příušnice se přenáší slinami a vzduchem. Všichni nakažení přitom byli v dětství očkování proti této nemoci. Jenže vakcína během let ztrácí na účinnosti.
 

pez, David Pik TN.cz
Reklama