galerie 1 zraněný

Atentát v sídle Měnového fondu! Obálka po otevření explodovala

Téma:

V pařížských kancelářích Mezinárodního měnového fondu vybuchla ve čtvrtek bomba, která byla ukrytá v obálce. Při výbuchu byl zraněn nejméně jeden člověk, který byl podle policie převezen do nemocnice.

Asistentka ředitelství byla při výbuchu podle portálu LeFigaro zraněna na rukou a v obličeji. V sídle Mezinárodního měnového fondu jí v rukou půl hodiny před polednem vybuchla bomba ukrytá v obálce.

  

Několik lidí bylo z budovy preventivně evakuováno. Policejní zásah trval do 13:20, vyšetřování převzala soudní policie, která se bude dále případem zabývat. Zraněná byla převezena do nemocnice, podle portálu LeFigaro ji jeden šrapnel zranil v obličeji, výbuch jí popálil ruce.

 

"Jedná se o drobné zranění," přiblížil policejní prefekt Michel Cadot. Podle něj se jednalo o amatérskou výbušninu. Podle agentury Reuters předtím někdo několikrát telefonicky vyhrožoval, zda spolu oba incidenty souvisí, musí nejdříve policie prověřit.

 

GALERIE: Policejní zásah v budově Mezinárodního měnového fondu

1
/
4
Zdroj: ČTK
Zásah policie u budovy Mezinárodního měnového fondu v Paříži

 

Kanceláře Mezinárodního měnové fondu se nachází v ulici Avenue d'lena v Paříži. Budova během výbuchu poškozena nebyla.

 

 

Podobná situace nastala ve středu, kdy zaměstnanci německého ministerstva financí museli urychleně opustit budovu. Jeden z úředníků totiž našel podezřelý balíček, podle policie v něm byla výbušná zařízení. Byl adresován ministrovi financí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz