GALERIE velké škody

V Kaplici shořel luxusní Mercedes. Škoda je za více než milion korun

V Kaplici shořel automobil za více než milión korun - 4
Zdroj: HZS Jihočeského kraje
Téma:

Hasiči se snažili uhasit vůz značky Mercedesu Benz, ale se zahájením hašení vzplál benzín vytékající z nádrže. Vyšetřovatel stanovil výši vzniklé škody na milion a půl korun. Proč auto začalo hořet, je zatím v šetření.

Mercedes začal hořet v neděli v Kaplici u Českého Krumlova. K požáru se vydali hasiči ze stanic Kaplice a Český Krumlov. "V době příjezdu hasičů hořela více než polovina auta a požár rychle postupoval od přední motorové části dozadu," řekla tisková mluvčí Vendula Matějů.

 

GALERIE: V Kaplici shořel automobil za více než milión korun

1
/
6
Zdroj: HZS Jihočeského kraje
V Kaplici shořel automobil za více než milión korun - 1

 

Hasiči na likvidaci nasadili vysokotlaký proud, ale téměř současně se zahájením hašení vzplál benzín vytékající z nádrže. "Hořící benzín tekl pod auto a zároveň s hořící hasební vodou z mírného svahu od auta. Pro rychlé a efektivní uhašení auta i benzínu velitel zásahu okamžitě rozhodnul o nasazení těžké pěny," popsala mluvčí.

 

 

Hasiči dostali požár pod kontrolu po 30 minutách a po důkladné kontrole zavolali odtahovou službu. "Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 1 500 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření," řekla mluvčí.

Související témata:
ham TN.cz