nehoda v karviné

Pejskař přecházel ulici a srazilo ho auto. Muž je zraněný, pes nepřežil

V Karviné srazilo auto chodce - 1
Zdroj: TV Nova
V Karviné srazilo auto chodce
Lucie Staničková
Lucie Staničková
24.10. 2020 10:11
Téma:

Vážná nehoda se stala v pátek večer v Karviné v Moravskoslezském kraji. Osobní auto tam krátce před půl sedmou srazilo staršího muže. Toho s vážným zraněním převezl vrtulník do ostravské nemocnice. Srážku nepřežil pes, kterého zraněný muž venčil.

Událost se stala v pátek chvíli před půl sedmou večer. "Šestašedesátiletý muž venčil svého psa, přecházel mimo přechod a nevšiml si, že ve směru jeho chůze jede auto,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Zlatuše Viačková.


Následně ho podle policistů mělo auto značky Volkswagen Bora srazit. To řídil třiapadesátiletý muž. Chodec utrpěl velmi vážná zranění. Jeho pes nehodu nepřežil. Policisté řidiče podrobili dechové zkoušce, ta byla negativní.

 


"Na pomoc vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci a k misi vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Pacient utrpěl vážné poranění hlavy, jevil známky poruchy vědomí. Záchranáři mu poskytli přednemocniční neodkladnou péči a připravili jej k převezení do nemocnice,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.


Vrtulník jej pak transportoval do ostravské Fakultní nemocnice a záchranáři jej předali do péče lékařů na urgentním příjmu. Příčinu a okolnosti celé události nyní vyšetřují kriminalisté.

 

Vážná nehoda se stala v Karviné:

TN.cz