Vyvázla s lehkým zraněním

Policie dopadla útočníka z Kolína nad Rýnem! Rukojmí je v pořádku

Téma:

Na hlavním vlakovém nádraží v Kolíně nad Rýnem se střílelo, podle svědků padly první výstřely ve 12:50 našeho času. Podle policie držel útočník jednu ženu v lékárně na Breslauer Platz na severní straně nádraží. Podle policie už je ale pachatel pod kontrolou a rukojmí je jen lehce zraněná. Policie nevyloučila, že by se mohlo jednat o teroristický útok.

Na místě zasahovaly hasičské jednotky, přijela i policie se samopaly. Podle deníku Bild měla být na místě i protiteroristická jednotka.

 

"Předpokládáme, že rukojmí je nyní držená v McDonald´s nebo v blízké lékárně," citovala krátce po druhé hodině odpoledne agetura Reuters místní policejní mluvčí s tím, že rukojmí má být žena.

 

Po třetí hodině ale policie uvedla, že pachatele dopadla a rukojmí vyvázla jen s lehčími zraněními.

 

 

Celá budova nádraží byla evakuována a nástupiště 4-11 byly zcela uzavřené. Ovlivnilo to i samotnou dopravu, některé spoje byly zcela zrušené.

 

Platforma tratí S-Bahn byla také uzavřená. Jestli v rámci vyšetřování zůstane nádraží ještě během dneška uzavřené, zatím není jasné. O změnách v dopravě informuje na twitteru německý vlakový dopravce Deutsche Bahn.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Přežil rok jako rukojmí Džihádisty Johna! Teď se rozhodl promluvit a z jeho příběhu naskakuje husí kůže

 

nor TN.cz