Nákaza koronavirem

V kómatu strávil šest týdnů a rodina se s ním loučila. Zázračně se probral!

Victor McCleary - 2
Zdroj: Profimedia
Victor strávil v nemocnici dohromady 65 dní
Téma:

Téměř zázračné uzdravení zažil 57letý Brit, který se nakazil koronavirem. Po několika dnech upadl do kómatu, ve kterém strávil šest týdnů. Lékaři ho připojili na přístroje a rodině řekli, ať se s ním rozloučí. On se ale probral a nakonec byl z nemocnice propuštěn.

Victor McCleary se nakazil koronavirem na konci března, a tak musel spolu se snoubenkou Helen Maddenovou do karantény. O týden později se mu přitížilo a začal mít problémy s dýcháním, proto ho záchranáři převezli do nemocnice ve Worcesteru. Píše o tom portál Daily Mail.

 

Nakonec 57letý Brit nedokázal sám jíst ani dýchat a upadl do kómatu. Lékaři ho napojili na umělou výživu a plicní ventilaci. Příbuzným a přátelům doporučili, aby se s Victorem rozloučili, protože existovala jen malá pravděpodobnost, že by přežil.

 

Jeho snoubenka, která už kvůli Covidu-19 ztratila otce, se obávala nejhoršího, ale udržovala si malou naději. Díky neúnavné péči lékařů se nakonec Victor z kómatu, ve kterém strávil šest týdnů, probral. Dohromady byl v nemocnici 65 dní a za tu dobu zhubnul 38 kilogramů.

 

McCleary se musel znovu naučit sedět, stát a chodit, než ho propustili z nemocnice v Birmighamu, kam byl převezen. První, co udělal, bylo, že poděkoval zdravotníkům za úžasnou práci. "Skládám personálu poklonu, dělali pro mě první, poslední a jsou důvodem, proč tady pořád jsem," uvedl Victor.

 

 

Když se probral z kómatu, zůstal prý v šoku z toho, jak vypadal. "Pamatuju si, že jsem se podíval na své tělo a říkal jsem si, že jsem měl autonehodu. Bylo to, jako by někdo mé tělo ukradl. Viděl jsem jen kůži a kosti. (…) Najednou jsem se nemohl ani pohnout," popsal děsivou zkušenost.

 

Podobně jako další lidé si i Victor nejdříve myslel, že Covid-19 bude mít podobný průběh jako chřipka, ale ukázalo se, že u něj byl mnohem závažnější. Teď kritizuje všechny, kdo se shromažďují na plážích nebo v parcích. Podívejte se na reportáž TV Nova o tom, jak Britové vzali pláže útokem:

 

"Ruskou ruletu byste nehráli, ale to přesně děláte. Lidé se musí více vzdělávat. Taky jsem myslel, že se mi to nikdy nemůže stát a že jsem dost silný, abych se z toho dostal. Moje zpráva pro všechny ale je, že byste měli virus brát vážně. Zabíjí. Prosím, neriskujte to," vybídl Victor.

 

GALERIE: Victor McCleary se zázračně probral z kómatu

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Victor McCleary - 2

epa TN.cz