Požár v Chotěboři

V kostele hořela zpovědnice a oltář, škoda bude přes milion

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 3.8. 2019 10:45
Téma:

Celkem čtyři jednotky hasičů zasahovaly těsně po páteční půlnoci u požáru v kostele svatého Jakuba Staršího v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. Plameny poničily oltář a zpovědnici, další škody napáchal ve svatostánku kouř.

"Oheň byl hasičům ohlášen v sobotu devět minut po půlnoci. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů z Chotěboře společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Chotěboře, Libice nad Doubravou a Ždírce nad Doubravou," uvedla v sobotu ráno mluvčí hasičů Petra Musilová.

 

Když hasiči vstoupili do kostela, zjistili, že hoří zpovědnice a jeden z oltářů. Plameny se jim podařilo dostat pod kontrolu po několika minutách intenzivního hašení.

 

"V celém kostele hasiči následně provedli průzkum. Při požáru došlo k silnému zakouření objektu a poškození výmalby," doplnila Musilová.

 

 

Hasiči zatím nevědí, proč začalo v kostele hořet. Během soboty tu budou pracovat jejich vyšetřovatelé, kteří budou společně s přizvanými odborníky intenzivně pátrat po příčině požáru. Škoda podle Musilové přesáhne milion korun.

TN.cz