Středočeský kraj

Požár v Kralupech způsobil obrovské škody, odhaduje se až 200 milionů

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
20.11. 2020 21:17
Téma:

150 až 200 milionů korun je první odhad škod po čtvrtečním požáru v průmyslovém areálu v Kralupech nad Vltavou. Vyhořela tam balírna ryb. S ohněm bojovaly desítky hasičů až do pátečního dopoledne. Zřítila se střecha haly a těžká technika musela strhnout další její část.

Rypadlo v pátek dokončilo dílo zkázy, které začal ve čtvrtek krátce po čtrnácté hodině oheň. Toho, co se dělo, si v okolí Kralup nešlo nevšimnout. Hala byla plná obalového materiálu. Hořely tuny igelitu, fólií, kartonů, polystyrenu. Plameny se šířily velmi rychle.

 

V hale bylo zhruba padesát až šedesát zaměstnanců, kteří se přes jedny dveře snažili dostat ven. Všichni to naštěstí stihli včas.

 

Střecha hořící haly se propadla, ohniska pod ní se dařilo jen těžko likvidovat. Pomohla až výšková technika.

 

 

Krátce před dvacátou hodinou už měli hasiči požár víceméně pod kontrolou. V tu chvíli už nehrozilo, že by se plameny dál šířily. Celou noc ale bylo co dělat. A dohašovalo se ještě dopoledne, když se v areálu začali scházet lidé, kteří v hale pracovali.

 

Škody budou obrovské, sama firma je odhaduje až na 200 milionů korun. Proč začalo hořet není jasné. Ve hře je technická závada i lidský faktor.

 

"K požáru došlo těsně po odchodu zaměstnanců z těch inkriminovaných prostor, takže i s touto verzí pracujeme,“ uvedl mluvčí hasičů. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Vyšetřování bude trvat zřejmě měsíce.

jh TN.cz