Otřesný případ z Plzně

V křoví našli zuboženou nahou ženu! Někdo ji vší silou zmlátil

Téma:

Policisté v Plzni hledají svědky v záhadném případu zubožené a polonahé ženy, kterou objevili strážníci v pátek před půlnocí v parku u autobusového nádraží v Plzni. Žena je na tom velmi špatně a zatím nebyla schopná vyšetřovatelům nic říct. Kdo ji přepadl a zmlátil, policisté zatím nevědí.

Několikanásobné fraktury v obličeji, tržné rány a podlitiny - podle policistů vše nasvědčuje tomu, že do ženy musel někdo kopat a bít ji vší silou pěstmi. Bezvládné tělo polonahé ženy pak strážníci našli ve křoví.

 

V parku u autobusového nádraží byli v tu chvíli na obhlídce. Na ženu je upozornil muž, který šel kolem. "Snažili jsme se s ní komunikovat, bohužel. Spíš to vypadalo, že se snaží z místa odplazit," popsal městský strážník.

 

Policisté na místo okamžitě přivolali záchranku i státní policii. "Při příjezdu našich záchranářů na místo bylo zjištěno, že žena po útoku neznámého agresora utrpěla mnohačetná zranění. Totožnost ženy zatím není známá," doplnil mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

 

Žena skončila na operačním sále. Co se jí stalo a kdo jí ublížil, ale ještě nebyla schopná vyšetřovatelům říct. Protože byla svlečená, je možné, že ji někdo chtěl znásilnit. To všechno teď zjišťují kriminalisté. Policistům by mohl pomoci svědek, který na ženu upozornil, ale z místa odešel.

 

 

"Mělo by se jednat o muže ve věku zhruba 35 let a byl štíhlé postavy, vysoký asi 160-165 centimetrů, snědé pleti a velmi zanedbaného vzhledu, na sobě měl oblečenou červeno-modrou mikinu," uvedla policejní mluvčí Hana Štefflová.

 

Policisté hledají i další svědky, kteří by jim s pátráním po útočníkovi z parku mohli pomoci. Lidem také radí, aby se místu raději vyhýbali. Radnice už má plán nahradit velké nádraží několika menšími - s tím by měla jít ruku v ruce i rekonstrukce parku, který by měl být pro lidi bezpečnější.

Soňa Vachová/epa TN.cz