německá turistka

V Krušných horách se vážně zranila cyklistka! Vrtulník přiletěl z Německa

Německá cyklistka se vážně zranila v Krušných horách
Zdroj: Horská služba
Německá cyklistka se vážně zranila v Krušných horách.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 9. 8. 2020
Téma:

Členové krušnohorské horské služby v sobotu odpoledne zasahovali v Trialparku na Klínovci, kde se zranila osmatřicetiletá německá cyklistka. Pro ženu přiletěl vrtulník z Německa.

Záchranáře informovala o události žena, která zraněnou našla. "Cyklistka spadla z kola během sjezdu v dost nepřístupné lokalitě,“ řekl zasahující člen horské služby Milan Šulák.


Horská služba okamžitě vyrazila na místo nehody v terénní technice. Zraněnou však museli záchranáři po ošetření převézt asi 200 metrů na takzvaném rakouském vozíku. Cyklistka si během pádu přivodila kromě oděrek také otřes mozku. A to i přesto, že měla přilbu.

 


Záchranáři měli rovněž podezření na závažné poranění pánve. "Když jsme zjistili, že je žena z Německa, dohodli jsme se s naší zdravotnickou záchrannou službou, že povoláme vrtulník saských leteckých záchranářů,“ dodal Šulák.


Zraněnou cyklistku členové horské služby ošetřili, zafixovali a opatrně dopravili na hraniční přechod na Božím Daru. Tam si ji převzala posádka vrtulníku, která ženu transportovala do jedné z německých nemocnic.


"Cyklostezky v Krušných horách a trialparky v místních sportovních areálech se v těchto dnech těší veliké návštěvnosti. Proto důrazně upozorňuji nejen zahraniční cyklisty na nutnost dodržovat veškeré zásady bezpečné jízdy na horském kole,“ vyzývá náčelník krušnohorské horské služby Miroslav Račko.

TN.cz