sexuální obtěžování

V Liberci dopadli muže, který měl v lese zneužívat děti. Hrozí mu osm let

Ivan Berka
Ivan Berka
Publikováno 18. 9. 2020
Téma:

Policisté v Liberci dopadli 24letého muže, který měl v tamní čtvrti sexuálně obtěžovat malé děti školního věku. Své oběti měl v několika případech odvést do lesa, kde je sexuálně zneužil.

V deset hodin dopoledne liberecký soud začal rozhodovat o vazbě pro 24letého muže. "Obviněný byl vzat do vazby z důvodu, že by mohl trestnou činnost opakovat," uvedl mluvčí Krajského soudu v Liberci Petr Hoček.

 

První případ se stal na začátku září. Muž měl požádat malého chlapce, aby ho doprovodil do lesa. Chlapec ale nakonec dostal strach a utekl. Se zážitkem se svěřil kamarádům a jednomu dospělému, který případ policii později ohlásil.

 

O hodinu později pachatel svůj čin zopakoval na malé školačce. Odvedl jí do lesa, kde ji podle výpovědi začal sexuálně zneužívat. Podezřelou dvojici ale sledovala 41letá žena a v pravý čas zasáhla. Muže okřikla a zavolala policii.

 

 

Muž z místa činu utekl. Rodiče dětí v okolí žili od té doby ve strachu, aby se něco podobného opět nezopakovalo. "Na základě důkazů jsme muže po zadržení obvinili ze zločinu pohlavního zneužití, a to v případě malého chlapce ve stadiu pokusu a v případě dívky z dokonaného skutku," sdělila televizi Nova policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Muže budou nyní zkoumat soudní znalci. Hrozí mu až osmileté vězení.

Kateřina Sejková TN.cz